Utazásaim során számos természetes bőrápolási praktikával találkoztam, legtöbbször olyan alapanyagokat használtak, ami mindenki konyhájában megtalálható.
Miért fontos a természetes bőrápolás?
Azért, mert állítólag a bőrön keresztül szívódnak fel leggyorsabban a különböző anyagok, melyek azonnal a véráramba jutnak, így nagyon nem mindegy, hogy milyen minőségű ’kencéket’ viszünk fel a bőrfelületre. Én ezért is vagyok a biokozmetikumok híve, kizárólag természetes összetevőjű ápoló termékeket vagyok hajlandó használni.
Jó szokásommá vált – amiért a család és a barátok eleinte furcsán néztek rám az az, hogy ha például ételkészítés közben bármilyen jótékony hatású természetes anyag kerül a kezem ügyébe, azonnal magamra kenem. Ez általában az arc, nyak, a dekoltázs, vagy a kézfejre értendő..
’Játszom’ezt- a köztudottan jótékony szépészeti hatást kifejtő mézzel, a zabpehely kásával, a különböző gyümölcsökkel, uborkával, zöldtea levéllel-mely elsősorban a szemek alatt és az egész arcbőr területén fejti ki áldásos hatását.
Imádom, hogy amint bármilyen friss, tiszta alapanyag a kezembe kerül, azonnal a bőrömön köt ki, mely jócskán meghálálja az efféle törődést.
Ennek örömére, gondoltam leírok néhány apró, Ázsiából hazahozott természetes bőrápoló módszert, mely sokszor a méregdrága kozmetikumok méltó kiváltója lehet.
7 természetes bőrápoló a nagyvilágból
Rizs
Először egy indiai utazásom során kaptam egy rizsporos kendőbe csavart, egész testet érintő kezelést, mely -mint később kiderült- rengeteg jótékony hatással bír.
Egyre köztudottabb, hogy a rizs kívül-belül egyaránt kifejti jótékony hatását, külsőleg pedig főtt, illetve a nyers verziójában is használható.
Kedvenc bőr és testradírommá pedig a bioboltokban kapható rizsdara- ha épp nincs kéznél, a rizsliszt is megteszi- vált, mely kellően finom dörzsölésén kívül jótékony bőrfinomító, tápláló hatással bír..egy kevés olajjal összekeverve páratlan testradírrá válik.
Tej a feszes bőrért
Egy másik jól bevált reggeli természetes bőrápoló praktika a magas zsírtartalmú biotej jégkockává fagyasztása, mellyel a reggeli tonizálás után és a krémezés előtt bedörzsölhető az arc és a dekoltázs területe. Egy felfrissült, üde, feszes bőr lesz a jutalmunk.
Rózsavíz, mint arctonik
Az arctonikot illetően számomra leginkább a tiszta, jó minőségű rózsavíz vált be leginkább, mellyel először szintén Indiában találkoztam.
Mindez a különböző keleti étkek és fűszerek boltjában ás akár bioáruházakban is párszáz forintért megvásárolható.
Olajok
Arcápolásként még előszeretettel alkalmazom a különböző tiszta minőségű olajokat, mint a mandula, sárgabarack, olíva, argán vagy az emu olajat, mely itthon még talán kevéssé ismert.
Bőrtípustól függően mindezt elsősorban lefekvés előtt, némi vízzel összekeverve kell a bőrbe masszírozni. A hatás fokozása érdekében, utána ajánlatos néhány csepp friss citromlevet egy nedves vattakorongra csepegtetve a bőrre felvinni – a szem környéke kivételével- mely C vitamin tartalmánál fogva enyhén hámlasztó, kollagén és kötőszövet erősítő hatással bír. Fényérzékenysége miatt ez csak az esti kezelés alkalmával ajánlott.
Tojás
Egy másik ősi koreai szépségtipp szerint a tojást keményre főzve, megpucolva majd még meleg állapotában az arc-nyak és akár a dekoltázs egészét mélyen bedörzsölve éjszaka alatt -lehetőleg ne a szerelmes éjszakára időzítve- fejti ki legtáplálóbb hatását. Az eredmény valóban önmagáért beszél majd..
Gyömbér és erőspaprika
Ami pedig a fejbőrt illeti, szerintem kevés hatékonyabb vérkeringést fokozó dolog van a friss gyömbérnél és az erőspaprikánál. A gyömbér meghámozása és felszeletelése után átdörzsölve vele a fejbőr egészét, vagy akár a zöldpaprika csípős részének kivágásával ugyanez a hatás érhető el.
Hölgyeim és Uraim, érdemes hát élni ezekkel a bámulatosan egyszerű, natúr és nem utolsósorban költségkímélő tiszta alapanyagokkal, tessék hát kipróbálni!